Jarosław Bator

  Eksperckie spotkanie ONLINE  

Technologie dla klimatu.
BiurowE i MagazynowE E w ESG. 

Budynki odpowiadają za około 38% światowych emisji. To dużo. Gdy nałożymy na to plan ograniczenia emisji o 55% do 2030 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do roku 2050, łatwo ocenić, że sektor nieruchomości musi podjąć kolosalny wysiłek by znacznie ograniczyć ślad węglowy i realizować działania prośrodowiskowe już teraz. W tym kontekście ESG to nie jest ani moda ani marketing ani jedynie sposób raportowania. Jak inicjatywy na rzecz środowiska wyglądają obecnie w budynkach biurowych i magazynowych? Jak się ma do tego certyfikacja budynkowa i czy to jedyny sposób by ocenić czy coś jest eko czy nie? Po jakie technologie sięgają deweloperzy biurowi i magazynowi projektując i użytkując budynek? Jakie narzędzia mają zarządcy nieruchomości, dla których ESG-owe E też jest ważne? Czy da się policzyć czy biuro albo magazyn jest przyjazny dla środowiska? Jak edukować społeczność w biurach i z jakich narzędzi warto skorzystać? Zapraszamy do udziału w dwóch E-wydarzeniach online z E-inspiracjami od praktyków z rynku biurowEgo i magazynowEgo.  

25 października 2021

poniedziałek, godz. 14:00-15:00

Czego się dowiesz?

  • Dlaczego akurat teraz tak dużo mówi się o ESG w branży nieruchomości?

  • Po jakie technologie prośrodowiskowe sięgają deweloperzy biurowi i magazynowi projektując i użytkując budynek? Czym są certyfikacje budynkowe? 

  • Jaka jest rola zarządcy budynku w realizacji działań na rzecz środowiska? Jakie ma narzędzia i jakie może mieć w przyszłości?

  • Jak można mobilizować pracowników, najemców i gości do E-zachowań w biurze i magazynie?  

  • Jaka rolę pełnią magazyny w idei green storage całego łańcucha logistyki?

  • Czy działania na rzecz klimatu w budynku czy magazynie można policzyć? Czy trzeba mieć na uwadze ilość czy jakość? 

6 października 2021

środa, godz. 14:00-15:00

BiurowE E w ESG.

MagazynowE E w ESG.

Spotkania są realizowane z udziałem i we współpracy z:

PikPng.com_merck-logo-png_3117330.png
High_res_EPS_MVGM_Logo white.png
HBReavis_Logo.png
SEGRO_logo_white_trans.png
7r.png
sweco-ab-vector-logo white.png

Posłuchaj liderek i liderów branży!

Podczas webinarium specjalnie dla Ciebie swoimi doświadczeniami podzielą się:

Ewelina Grodziska.jpg

Ewelina Grodzicka 

Well-being and Sustainability Team Coordinator | HB Reavis Poland

Związana z branżą nieruchomości i budownictwa od blisko 12 lat i od samego początku zaangażowana w tematykę zrównoważonego rozwoju. Posiada aktywne uprawnienia WELL AP. Do zespołu HB Reavis dołączyła w 2016 roku jako lider procesów w zakresie certyfikacji WELL, BREEAM, Health and Safety oraz Obiekt bez barier dla wszystkich budynków HB Reavis w Polsce, w tym wieżowców Varso Place oraz kampusu biurowego Forest. Kieruje też zespołem odpowiedzialnym ze certyfikację inwestycji HB Reavis w innych krajach Europy.  

KasiaJaśkiewicz.jpg

Katarzyna Jaśkiewicz

Client Account Director | MVGM

Ekspertka z 20-letnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie w MVGM kieruje zespołem zarządzającym obiektami biurowymi i magazynowymi oraz odpowiada za utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami firmy w Polsce. Przez wiele lat piastowała kierownicze stanowiska w wiodących agencjach doradczych na rynku nieruchomości - JLL, Colliers International oraz Cushman & Wakefield. Od lat zaangażowana w procesy zielonej certyfikacji oraz poszukiwanie nowych rozwiązań w ramach wdrażania polityki zrównoważonego rozwoju. 

LukaszGrzywacz.jpg

Łukasz Grzywacz

Energy and Sustainability Leader | JLL Poland

 
 
 

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Od 10 lat związany z branżą efektywnego gospodarowania energią. Realizował projekty w zakresie podejścia ESCO, Białych Certyfikatów, optymalizacji energetycznych systemów, Certyfikacji BREEAM, LEED, WELL zarówno w Polsce jak i Rosji. Od lat zaangażowany w promowanie podejścia do projektowania rozwiązań optymalizujących wykorzystanie mediów i energii przez systemy budynkowe. Autor publikacji w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.   

Waldemar_Witczak.jpg

Waldemar Witczak

Regional Director | SEGRO

 
 
 

MSCE, MBA, MRICS, związany z SEGRO od 2008 r., posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Jest Dyrektorem Regionalnym SEGRO na region Warszawy, Polski Centralnej oraz Zachodniej odpowiedzialnym za rozwój regionalny, w którym zawierają się nowe projekty deweloperskie, leasing, obsługa klienta, a także zarządzanie obiektami. W poprzednich rolach zajmował liczne stanowiska managerskie, w tym jako Head of Site Acquisitions & Development w jednej z kluczowych firm na rynku.

Maciej Krawiecki.tif

Maciej Krawiecki

Head of Leasing | 7R 

 
 
 

Jako Head of Leasing w 7R SA, stoi na czele departamentu odpowiedzialnego za działania związane z wynajmem powierzchni przemysłowych i magazynowych w parkach logistycznych oraz magazynach miejskich 7R City Flex Last Mile Logistics w całej Polsce. Specjalnie wyodrębniony w zespole Macieja dział BTS koncentruje się na dostarczaniu elastycznych rozwiązań, które powstają w odpowiedzi na specyficzne wyzwania klientów z różnych branż

Marcin Gawroński.jpg

Marcin Gawroński 

Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego | Sweco Polska 

 
 
 

Jest dyrektorem Działu Budownictwa Ekologicznego w Sweco Polska, Członkiem Zarządu w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego oraz Prezesem Zarządu Fundacji Miasta Przyszłości. Jest praktykiem z ponad jedenastoletnim doświadczeniem w branży budownictwa zrównoważonego. Posiada licencje międzynarodowych systemów certyfikacji BREEAM i LEED, jest także autorem kilkunastu publikacji z obszarów związanych z budownictwem ekologicznym.

Klaudia Wojciechowska

Programme Manager | Proptech Foundation

 
 
 

(Moderatorka spotkania) Programme manager w Proptech Foundation, gdzie zarządza programem Fundacji i relacjami z fundatorami i ekspertami. Specjalizuje się w budowaniu sieci współpracy z organizacjami w obszarze real estate, ale też sektora energii. Współprowadząca Proptech Hub jako przestrzeni rozwoju biznesów działających w branży nieruchomości. Uczestniczy w pracach w międzynarodowej sieci think tanków energetycznych INETTT. Doświadczona koordynatorka projektów liderskich i facylitatorka LEGO® SERIOUS PLAY®. 

Co dalej?

Po rejestracji otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem. Jeśli po rejestracji nie dostaniesz wiadomości w ciągu 15-20 minut to na wszelki wypadek sprawdź folder spam (choć nasze maile bardzo rzadko tam trafiają bo bardzo dbamy, żeby nie pisać zbyt często bo sami nie lubimy spamu. Dzień przed oraz w dniu wydarzenia otrzymasz od nas email z przypomnieniem oraz link do strony na której odbędzie się spotkanie. 

Gdzie odbędzie się wydarzenie?

Streaming wydarzenia będzie dostępny w ramach LinkedIn LIVE oraz na youtube. Do uczestnictwa potrzebny będzie Ci tylko link i dowolne urządzenie (komputer, telefon, tablet). Dobra kawa na pewno dodatkowo uprzyjemni ten czas.

Czy wydarzenie będzie nagrywane?

Tak, nasze wydarzenia są nagrywane. Będzie można wrócić do wydarzenia za jakiś czas, ale  warto być LIVE, by mieć szansę zadania ekspertom pytań! Nagranie spotkania będzie dostępne na Youtube i LinkedIn.

Co to jest Proptech Foundation?

Proptech Foundation to grupa liderów innowacji w branży nieruchomości w Polsce. Skupiamy największe firmy na rynku, które tworzą przyszłość branży Real Estate i dzięki innowacjom zmieniają to jak żyjemy, pracujemy, robimy zakupy, odpoczywamy i mieszkamy.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www lub na profilu LinkedIn, który warto obserwować! 

Kontakt w przypadku dodatkowych pytań:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania zawsze możesz do nas napisać na adres halo@proptechfoundation.pl lub skontaktować się przez LinkedIn.